دوربین مداربسته

فروشگاه فرادید عرضه کننده انواع دوربین مداربسته آماده خدمت به مشتریان عزیز می باشد.

سیستم امنیتی دوربین مداربسته برای هر کسب و کار و سازمانی ضروری است. انواع مختلفی از دوربین مداربسته در بازار وجود دارد. باید بر اساس مکان و کاربری، نوع مناسبی از دوربین مداربسته را انتخاب و خریداری کرد. دوربین های مداربسته ویژگی ها، انواع و تنظیمات متفاوتی دارند. از این رو انتخاب نوع متناسب با کاربری موردنظر بسیار مهم است. 

انواع دوربین مداربسته

1- دوربینهای مداربسته آنالوگ 

حسن دوربینهای مداربسته آنالوگ قیمت پایین ومحدودنبودن درکابل کشی ونصب آسان این دوربین میباشد.عیب دوربینهای آنالوگ کیفیت پایین این دوربین میباشد.


2- دوربینهای مداربسته HDکه چند مدل دارد AHD –HDCVI –HD TVI –HDSDI


دوربینهای مداربسته HD مدلهای مختلفی دارد یکی ازانواع این مدل HDSDI میباشد این نوع دوربین به خاطر قیمت بالا ومحدودیت کابل کشیتا 90متر دیگر استفاده نمی شود .مدل دیگر AHD است که دربازارایران جایگاه خوبی پیداکرده به خاطر قیمت مناسب نسبت به کیفت وتا متراژ500متر برای کابل کشی مشکلی نداردوهمچنین در ضبط وارسال تصاویرهیچ گونه تاخیری وجود ندارد ابداع کننده دوربینهای AHD شرکت NEXT CHEP کره میباشد.
یکی دیگر از مدلها HD CVI میاشد این نوع دوربین نیز دارای کیفیت بهتری نسبت AHD میباشد محاسن دوربین AHD رادارد ووازنظر قیمت بالاتر از AHDمیباشد ابداع کننده این نوع دوربین شرکت DAHUA چین میباشد .
مدل دیگر HD TVI میباشد که ابداع کننده آن یک شرکت آمریکایی بود ومحدودیت کابل کشی تا 300مترراداشت وپس ازآن شرکت HIK VISION آن راارتقاء داد وبه نام TURBO HDبه بازار عرضه کرد .


3- دوربینهای مداربسته تحت شبکه ( IP)


دوربینهای تحت شبکه ip نسل جدید دوربینهای مداربسته میباشد.
حسن دوربینهای مداربسته تحت شبکه یکی کیفیت دیجیتال وفوق العاده ودیگرازنظر کابل کشی چراکه دوربینهای آنالوگ وhdبسترشان کابل کواکسیال است وهر دوربین یک کابل مجزا تاپشت دستگاه رکوردر می خواهد ولی دوربینهای تحت شبکه به وسیله سویچ میتوان هرتعداددوربین رابا یک کابل انتقال داد حتی صدا ،الارم ودیتای دوربینهای چرخشی وبرای دوربینهای poeبرق تغذیه راباهمان کابل می توان ارسال کرد بعضی ازمراکز نگران افت کیفیت شبکه داخلی مجموعه شان هستند چنانچه تعداد دوربینها زیاد باشد ویا کیفیت آنها بالا باشد این مشکل ازطریق کابلهای فیبر نوری حل می شود .حسن دیگری که دوربینهای تحت شبکه دارد برای جابجایی اتاق سروریا مدیریت بایک کابل می توان این کار راانجام داد ولی در دوربینهای با بستر کواکسیل باید تمام کابل کشی عوض شود وحسن دیگر این نوع دوربین این است که میتوان جداگانه برای نگهبانی ،مدیریت وسایر قسمتها دوربین مورد نظر را تعریف وازطریق رمز وپسوورد جداگانه دراختیار آن قسمت گذاشت ولی در نوع دوربینهای بستر کواکسیل این امکان وجود ندارد وفقط می توان همه دوربینها رادراختیار گذاشت.وبرای ارتقاع کیفیت ونوع دوربین در سالهای بعد احتیاج به تعویض بستر ندارد .

معیارهای انتخاب دوربین مدار بسته ، چه دوربینی برای چه فضایی مناسب است؟

دوربین های مداربسته دیجیتال رنگی:
این نوع دوربین های که کیفیت بیشتری دارند برای فضاهای زیر مناسب می باشند:
مراکز خرید، طلا فروشی ها، مدارس، مغازه ها، داروخانه ها، فروشگاه های مواد غذایی، مکانهایی که بازدید و حضور مردم آزاد هست نظیر صرافی ها،اماکن دولتی ، مکانهایی که ازدحام مردم زیاد است ، مکانهایی که روشنایی زیاد است و مکانهایی که اجسام به راحتی با چشم دیده می شود. هدف از استفاده از این نوع دوربین های مدار بسته تشخیص اشخاص از روی رنگ افراد و لباسهایشان، تشخیص محصولات فروشگاه و قفسه ها است. از این رو استفاده از دوربین مدار بسته رنگی در مکان های عمومی مفید می باشد.

دوربین های مداربسته سیاه و سفید: 

دوربین مدار بسته سیاه و سفید بطور کلی در فضاهای باز، خیابان ها، کوچه ها، محوطه مجتمع های مسکونی بزرگ ، پارکینگ ها، انبارها و مناطق کم نور استفاده می شود. دوربین های سیاه و سفید می توانند در همه مکان هایی که دوربین های رنگی می توانند استفاده شوند نیز مورد استفاده گیرند. به دلیل عدم استفاده از سیستم تفکیک رنگ در دوربین های مداربسته سیاه و سفید این نوع دوربین ها در مناطقی که نور کم است ترجیح داده می شود.
دوربین های مدار بسته شب / روز: همانطور که از نام آن نیز مشخص است این نوع دوربین ها روزها دوربین مداربسته رنگی است و در تاریکی (زمانیکه سطح نور کمتر از یک مقدار مشخص باشد) تصاویر سیاه و سفید ضبط می کنند. این دوربین ها هم مناسب فضاهای داخلی می باشند و هم در فضاهای باز و بیرون استفاده می شوند.

انتخاب براساس نوع دوربین مداربسته:

دوربین های کارتی با توجه به ساختار آنها، فضای کمتری را اشغال می کننددر این دوربین ها از لنز 3.6، 4 میلی متری استفاده می شود. دوربین های مخفی معمولا از این نوع دوربین ها انتخاب می شوند. این نوع دوربین ها به همراه آداپتوری که دارند در ادارات ، فروشگاه ها، خانه و جاهایی که رطوبت ، آب، گرد و غبار کم است استفاده می شوند.
دوربین های مدار بسته متحرک یا دوربین های مدار بسته موتوری: دوربین هایی با قابلیت زوم روی اجسام و متحرک می باشند. با کاهش اندازه و افزایش توانمندی و امکانات قیمت های مختلفی دارند. عموما در مراکز خرید، فروشگاه های بزرگ، سوپر مارکت ها و مکان هایی که ازدحام مردم زیاد باشد استفاده می شود. می توان دوربین را بر روی نقاط از پیش تعیین شده یا برای حرکت در مسیر خاص تنظیم نمود. از طرف دیگر می توان دستورهایی نظیر زوم کردن و ثابت ماندن روی یه نقطه خاص را بصورت پیش فرض بر دوربین های مداربسته بارگذاری نموده و در مواقع نیاز به دوربین دلخواه دستور زوم و تمرکز به نقطه تعریف را شده داد.
این نوع دوربین های مداربسته هم به صورت رنگی و هم سیاه و سفید موجود می باشند و بیشترین و آشناترین نوع دوربین مدار بسته در بازار و بین مردم می باشند.
هر دوربین با توجه به هدف نصب و نوع مکانی که استفاده می شود دارای جزئیات فنی خاص آن مکان می باشد. بخاطر وجود گاو صندوق و نقل و انتقال پول در بانک ها و صرافی ها استفاد می گردد. در هر حال جهت تنظیمات مناسب علاوه بر خود دوربین باید لنز مناسب (خودکار، ثابت، لنز دستی) و پایه دوربین نیز به دقت انتخاب و تنظیم گردند.

دوربین هایک ویژن :

دوربین مداربسته هایک ویژن ip

دوربین مداربسته turbo hikvision

دوربین های ip هایک ویژن

دوربین مداربسته ip hikvision


درباره ما

شرکت فرادید با هدف عرضه محصولات امنیتی و دوربین های مدار بسته با برند های معتبر جهانی در سال 1385 تاسیس گردید.

شرکت فرادید با سابقه درخشان 11 ساله خود همراه با کادری مجرب در زمینه فروش محصولات ، ارائه خدمات ، مشاوره ، طراحی و پیاده سازی پروژه های مختلف در خدمت شما عزیزان می باشد.

تماس با ما

آدرس:تهران - خیابان جمهوری - نبش شیخ هادی - پاساژ علاءالدین 2 - طبقه 2 - پلاک 203 - شرکت فرادید
تلفن:

66343648
66343621
66343675
66343587
09360544842
09030618096
09124407481

نقشه ما

© 2017 کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد فرادید محفوظ می باشد . | طراحی توسعه و راه اندازی توسط OFOGHIT